مو

“موخوره چیست؟”

موخوره عارضه‌ای است که در اثر آسیب‌های فیزیکی به ساقه مو اتفاق می‌افتد. این مشکل معمولا به صورت چند شاخه شدن انتهای موها یا بروز شکاف طولی در آن‌ها رخ می‌دهد. در واقع مجموعه عواملی که به موها آسیب رسانده و باعث خشکی یا شکنندگی آن می‌شوند، در نهایت باعث بروز موخوره در موها خواهند شد.

درمان موخوره

اگر موها دچار این عارضه شوند چه باید کرد؟

برای انتهای موها از شامپوی نرم کننده استفاده کنید. مرطوب کننده و روان کننده موجود در این شامپوها باعث ترمیم موخوره می شود. هنگام شستشوی نوک موها ،با نرم کننده تمامی موها را ماساژ دهید تا به داخل حجم مو نفوذ کند. همچنین می ‏توانید در رژیم غذایی خود میزان جذب آب بدن را افزایش داده و میوه و سبزیجات بیشتری مصرف کنید تا رطوبت موها تامین شود.

استفاده از محصولات مراقبتی مو را جدی بگیرید.

توجه کنید که مراقبت از موها به معنای شست‌وشوی مداوم آن‌ها نیست. این کار حتی می‌تواند به موهای شما آسیب برساند. شما باید موهای خود را در زمان‌های مناسب و با استفاده از شامپوهای سازگار با نوع موهایتان شست‌وشو داده و پس از آن از محصولات مراقبتی موها نظیر سرم مو استفاده کنید. سرم مو معمولا حاوی روغن‌های گیاهی بوده و از ایجاد موخوره یا آسیب‌های دیگر در موهای شما جلوگیری می‌کند.

از شامپوهای مناسب حاوی مواد تقویت‌کننده استفاده کنید

شما باید جنس موهای خود را شناخته و شامپوی متناسب با آن را خریداری کنید. این موضوع باعث می‌شود که موهای شما آسیب کمتری دیده و خوش حالت تر شوند. علاوه بر این شامپوی مورد استفاده باید حاوی مواد مرطوب‌کننده نظیر گلیسیرین، روغن بادام، روغن آرگان و… نیز باشد تا به بهبود شرایط موها و حفظ سلامت آن‌ها کمک کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *